Materiály a technologie

GELANOTS

GELANOTS – tato v Japonsku vytvořená membrána si rychle získala přízeň uživatelů po celém světě. V naší kolekci používáme několik jejích variant.

3vrstvá Ultralight (3U,77 g/m2) vysoce prodyšná (56 000 g/m2/24h) i voděodolná (20 000Mm/H2O) tvořená vnější vrstvou RIPSTOP spojenou s prodyšnou a voděodolnou membránou chráněnou zevnitř vrstvou tkaniny.

3vrstvá Stretch (35,100 g/m2) s parametry podobnými jako u verze 3U s dodáním elastických vláken

3vrstvá (3L,100 g/m2) s velmi vysokou voděodolností (20 000 mm/H2O) a prodyšností (20 000 g/m2/24h)

AQUATEX

AQUATEX – skupina tkanin laminovaných polyuretanovou mikroporézní membránou. Tato membrána v sobě spojuje dvě protichůdné vlastnosti: z jedné strany jsou mikropóry obsažené v polyuretanu menší než částečky vody a způsobují, že AQUATEX je vodě i větru odolný, z druhé strany jsou tyto mikropóry současně mnohem větší než molekuly vodní páry vytvářené organismem při  fyzické aktivitě. Umožňuje to efektivně odvádět vlhkost dále od těla a její odpařování do povětří.

AQUATEX 2 – 10/10 – 2vrstvý laminát o zvýšených parametrech voděodolnosti a zároveň prodyšnosti. Lehký, ale velmi trvanlivý vnitřní materiál je spojen s membránou AQUATEX zajišťující voděodolnost 10 000 mm/H2O a zároveň propustnost na úrovni 10 000 g/m2/24h.

AQUATEX L2C – velmi lehký materiál o unikátní dvouvrstvé struktuře. Vnitřní vrstva je vyrobena z lehké tkaniny RipStop. Dále je laminována membránou AQUATEX udržující prodyšnost a vodě odolnou bariéru, která je pokryta  polymerovou vrstvou, která ji chrání před oděrem a protržením. Výsledkem této kombinace materiálů je extrémně lehká váha oděvů vyrobených z AQUATEXU L2C.

EXTENDO – elastická tkanina se silnou vnější vrstvou. Vnitřní strana výborně odvádí vlhkost na povrch oděvu. Je vyrobena kombinací polyamidových a elastických vláken. Extendo je rychleschnoucí, vysoce elastické a při tom trvanlivé a lehké. Je proto ideálním materiálem pro výrobu trekkingového oblečení.

EXTENDO LT – lehčí a současně tenčí verze materiálu Extendo používaná pro produkci trekkingových kalhot pro jarní a letní období. Umožňuje větší teplotní komfort při vysokých teplotách a zároveň má stejné vlastnosti jako tkanina Extendo, tedy velkou roztažnost a trvanlivost.

EXTENDO WN – elastická tkanina se silnou vnější vrstvou. Vnitřní strana výborně odvádí vlhkost na povrch oděvu. Je vyrobena kombinací polyamidových a elastických vláken. Extendo je rychleschnoucí, vysoce elastické a při tom trvanlivé a lehké. Je proto ideálním materiálem pro výrobu trekkingového oblečení. Z vnitřní strany má silnější a teplejší provedení pro využití v chladnějších podmínkách.

EXTENDO ST – silnější a teplejší verze tkaniny Extendo. Větší hustota vláken a teplejší provedení vnitřní vrstvy způsobují, že tato tkanina je ideální při nižších teplotách. Zajišťuje lepší ochranu před větrem a chladem. Používá se na výrobu oděvů pro intenzivní pohyb, např. skialpinismus, horolezectví…

EXTENDO CL – tenčí verze Extendo pro použití v horolezeckých kalhotách.

SUPPLEX – je tkanina vytvořená firmou INVISTA, kombinující měkkost bavlny se všemi nejlepšími vlastnostmi nylonu. Je odolná proti oděru a roztržení, zároveň velmi dobře propouští vlhkost. Při produkci použité tenké nylonové vlákno způsobuje, že Supplex je o 30 % měkčí než klasické polyamidové tkaniny.

PRIMALOFT

PRIMALOFT SPORT – to je spojení vynikající tepelné izolace s nízkou vahou. Technologie výroby kombinuje ultratenké objemové vlákna s cílem získání požadovaných vlastností. Speciální impregnační vlákna tvoří strukturu zajišťující izolaci, zatímco objemové vlákna tvoří termoaktivní vrstvu. Obecně je PRIMALOFT jedna z nejlepších alternativ přírodního peří. Materiál byl vytvořen pro potřeby NASA.

NANOQPILE

NANOQPILE – je fleecová pletenina o velmi dobrých teplotních vlastnostech. Dobře odvádí vlhkost, rychle schne a unikátní struktura polyesterových mikrovláken umožňuje vynikající prodyšnost.

NANOQPILE 1 – lehký a velmi elastický materiál vhodný pro výrobu první i druhé vrstvy. Je dobře prodyšný a chrání před ztrátou tepla.

NANOQPILE 2  – středně tenká fleecová pletenina s velmi dobrými tepelnými vlastnostmi. Dobře odvádí vlhkost, dobře schne a unikátní struktura polyesterových mikrovláken umožňuje ještě lepší prodyšnost. Verze 2B je dodatečně obohacena o bambusové vlákno.

NANOQPILE WP – trvanlivý a lehký materiál s výbornými větru odolnými vlastnostmi. Nízká váha při dobrých tepelných vlastnostech ho předurčuje pro výrobu sportovních oděvů pro fyzicky aktivní osoby.

POLARTEC THERMO PRO RECYCLED  skupina pletenin složených z polyesterových vláken s vynikajícími parametry tepelné izolace. Udržuje teplotu a zároveň transportuje vlhkost do vnější vrstvy. Je velmi měkká a dovoluje kůži přirozeně dýchat. Tato pletenina nemění svůj vnější vzhled a je velice odolná na oděry a mechanické poškození. Na výrobu pleteniny se používají polyesterové vlákna získané recyklací plastového odpadu.

POLARTEC 100 MICRO – lehká, prodyšná a rychleschnoucí pletenina s vynikajícími tepelnými vlastnostmi. Vlákna s charakteristickou kompaktní konstrukcí, trvanlivostí a odolností proti oděru si přitom zachovávají tepelné vlastnosti i po dlouhé době používání. 100 micro dává komfortní pocit při nošení ve všech povětrnostních podmínkách.

POLARTEC 200 CLASSIC – je univerzální, trvanlivá fleecová pletenina o gramáži 200 g/m2. Je velmi teplá, měkká, prodyšná a rychleschnoucí. I při vícenásobném praní je odolná proti tvorbě žmolků.

POLARTEC DELTA – pletenina vyrobená takovým způsobem, aby co nejlépe využila přirozený způsob ochlazování těla  – pocení. Strana přiléhající k tělu má za cíl odvádět vlhkost a rychle schnout. Delta má lepší prodyšné vlastnosti díky zmenšení povrchu styku pleteniny s tělem, zvětšuje tím cirkulaci vzduchu a rychlejší odvod vlhkosti.

SOFTSHELL

SOFTSHELL 2 LF – dvouvrstvý laminát složený z vnitřní elastické tkaniny, spojený s vnější fleecovou vrstvou. 2LF nabízí teplo, pocit volného pohybu a zároveň ochranu před větrem.

SOFTSHELL 2LH – to je Softshell opatřený fleecem  s dlouhými vlákny (Highloft) zajišťujícími tepelný komfort.

SOFTSHELL 3LF – voděodolná a dokonale prodyšná měkká tkanina složená ze tří vrstev materiálu, uspokojí očekávání i nejnáročnějších zákazníků. Vnější elastická vrstva zajišťuje prodyšnost a volnost pohybu. Prostřední vrstva – AQUATEX 10/10 – je voděodolná a prodyšná membrána. Vnitřní vrstvu tvoří měkký, ale trvanlivý fleece, který je zároveň tepelnou izolací, ale i rychle odvádí vlhkost vytvořenou při fyzickém výkonu.

SOFTSHELL 3LF Light – lehčí verze tkaniny Softshell  3 LF.

ECLIPSE – je lehká, proti oděru odolná tkanina z polyesterových vláken. Výborně odvádí vlhkost do dalších vrstev oblečení.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení