Materiály a technologie

GELANOTS

GELANOTS – tato v Japonsku vytvořená membrána si rychle získala přízeň uživatelů po celém světě. V naší kolekci používáme několik jejích variant.

3vrstvá Ultralight (3U,77 g/m2) vysoce prodyšná (56 000 g/m2/24h) i voděodolná (20 000Mm/H2O) tvořená vnější vrstvou RIPSTOP spojenou s prodyšnou a voděodolnou membránou chráněnou zevnitř vrstvou tkaniny.

3vrstvá Stretch (35,100 g/m2) s parametry podobnými jako u verze 3U s dodáním elastických vláken

3vrstvá (3L,100 g/m2) s velmi vysokou voděodolností (20 000 mm/H2O) a prodyšností (20 000 g/m2/24h)

AQUATEX

AQUATEX – skupina tkanin laminovaných polyuretanovou mikroporézní membránou. Tato membrána v sobě spojuje dvě protichůdné vlastnosti: z jedné strany jsou mikropóry obsažené v polyuretanu menší než částečky vody a způsobují, že AQUATEX je vodě i větru odolný, z druhé strany jsou tyto mikropóry současně mnohem větší než molekuly vodní páry vytvářené organismem při  fyzické aktivitě. Umožňuje to efektivně odvádět vlhkost dále od těla a její odpařování do povětří.

AQUATEX 2 – 10/10 – 2vrstvý laminát o zvýšených parametrech voděodolnosti a zároveň prodyšnosti. Lehký, ale velmi trvanlivý vnitřní materiál je spojen s membránou AQUATEX zajišťující voděodolnost 10 000 mm/H2O a zároveň propustnost na úrovni 10 000 g/m2/24h.

AQUATEX L2C – velmi lehký materiál o unikátní dvouvrstvé struktuře. Vnitřní vrstva je vyrobena z lehké tkaniny RipStop. Dále je laminována membránou AQUATEX udržující prodyšnost a vodě odolnou bariéru, která je pokryta  polymerovou vrstvou, která ji chrání před oděrem a protržením. Výsledkem této kombinace materiálů je extrémně lehká váha oděvů vyrobených z AQUATEXU L2C.

EXTENDO – elastická tkanina se silnou vnější vrstvou. Vnitřní strana výborně odvádí vlhkost na povrch oděvu. Je vyrobena kombinací polyamidových a elastických vláken. Extendo je rychleschnoucí, vysoce elastické a při tom trvanlivé a lehké. Je proto ideálním materiálem pro výrobu trekkingového oblečení.

EXTENDO LT – lehčí a současně tenčí verze materiálu Extendo používaná pro produkci trekkingových kalhot pro jarní a letní období. Umožňuje větší teplotní komfort při vysokých teplotách a zároveň má stejné vlastnosti jako tkanina Extendo, tedy velkou roztažnost a trvanlivost.

EXTENDO WN – elastická tkanina se silnou vnější vrstvou. Vnitřní strana výborně odvádí vlhkost na povrch oděvu. Je vyrobena kombinací polyamidových a elastických vláken. Extendo je rychleschnoucí, vysoce elastické a při tom trvanlivé a lehké. Je proto ideálním materiálem pro výrobu trekkingového oblečení. Z vnitřní strany má silnější a teplejší provedení pro využití v chladnějších podmínkách.

EXTENDO ST – silnější a teplejší verze tkaniny Extendo. Větší hustota vláken a teplejší provedení vnitřní vrstvy způsobují, že tato tkanina je ideální při nižších teplotách. Zajišťuje lepší ochranu před větrem a chladem. Používá se na výrobu oděvů pro intenzivní pohyb, např. skialpinismus, horolezectví…

EXTENDO CL – tenčí verze Extendo pro použití v horolezeckých kalhotách.

SUPPLEX – je tkanina vytvořená firmou INVISTA, kombinující měkkost bavlny se všemi nejlepšími vlastnostmi nylonu. Je odolná proti oděru a roztržení, zároveň velmi dobře propouští vlhkost. Při produkci použité tenké nylonové vlákno způsobuje, že Supplex je o 30 % měkčí než klasické polyamidové tkaniny.

PRIMALOFT

PRIMALOFT SPORT – to je spojení vynikající tepelné izolace s nízkou vahou. Technologie výroby kombinuje ultratenké objemové vlákna s cílem získání požadovaných vlastností. Speciální impregnační vlákna tvoří strukturu zajišťující izolaci, zatímco objemové vlákna tvoří termoaktivní vrstvu. Obecně je PRIMALOFT jedna z nejlepších alternativ přírodního peří. Materiál byl vytvořen pro potřeby NASA.

NANOQPILE

NANOQPILE – je fleecová pletenina o velmi dobrých teplotních vlastnostech. Dobře odvádí vlhkost, rychle schne a unikátní struktura polyesterových mikrovláken umožňuje vynikající prodyšnost.

NANOQPILE 1 – lehký a velmi elastický materiál vhodný pro výrobu první i druhé vrstvy. Je dobře prodyšný a chrání před ztrátou tepla.

NANOQPILE 2  – středně tenká fleecová pletenina s velmi dobrými tepelnými vlastnostmi. Dobře odvádí vlhkost, dobře schne a unikátní struktura polyesterových mikrovláken umožňuje ještě lepší prodyšnost. Verze 2B je dodatečně obohacena o bambusové vlákno.

NANOQPILE WP – trvanlivý a lehký materiál s výbornými větru odolnými vlastnostmi. Nízká váha při dobrých tepelných vlastnostech ho předurčuje pro výrobu sportovních oděvů pro fyzicky aktivní osoby.

POLARTEC THERMO PRO RECYCLED  skupina pletenin složených z polyesterových vláken s vynikajícími parametry tepelné izolace. Udržuje teplotu a zároveň transportuje vlhkost do vnější vrstvy. Je velmi měkká a dovoluje kůži přirozeně dýchat. Tato pletenina nemění svůj vnější vzhled a je velice odolná na oděry a mechanické poškození. Na výrobu pleteniny se používají polyesterové vlákna získané recyklací plastového odpadu.

POLARTEC 100 MICRO – lehká, prodyšná a rychleschnoucí pletenina s vynikajícími tepelnými vlastnostmi. Vlákna s charakteristickou kompaktní konstrukcí, trvanlivostí a odolností proti oděru si přitom zachovávají tepelné vlastnosti i po dlouhé době používání. 100 micro dává komfortní pocit při nošení ve všech povětrnostních podmínkách.

POLARTEC 200 CLASSIC – je univerzální, trvanlivá fleecová pletenina o gramáži 200 g/m2. Je velmi teplá, měkká, prodyšná a rychleschnoucí. I při vícenásobném praní je odolná proti tvorbě žmolků.

POLARTEC DELTA – pletenina vyrobená takovým způsobem, aby co nejlépe využila přirozený způsob ochlazování těla  – pocení. Strana přiléhající k tělu má za cíl odvádět vlhkost a rychle schnout. Delta má lepší prodyšné vlastnosti díky zmenšení povrchu styku pleteniny s tělem, zvětšuje tím cirkulaci vzduchu a rychlejší odvod vlhkosti.

SOFTSHELL

SOFTSHELL 2 LF – dvouvrstvý laminát složený z vnitřní elastické tkaniny, spojený s vnější fleecovou vrstvou. 2LF nabízí teplo, pocit volného pohybu a zároveň ochranu před větrem.

SOFTSHELL 2LH – to je Softshell opatřený fleecem  s dlouhými vlákny (Highloft) zajišťujícími tepelný komfort.

SOFTSHELL 3LF – voděodolná a dokonale prodyšná měkká tkanina složená ze tří vrstev materiálu, uspokojí očekávání i nejnáročnějších zákazníků. Vnější elastická vrstva zajišťuje prodyšnost a volnost pohybu. Prostřední vrstva – AQUATEX 10/10 – je voděodolná a prodyšná membrána. Vnitřní vrstvu tvoří měkký, ale trvanlivý fleece, který je zároveň tepelnou izolací, ale i rychle odvádí vlhkost vytvořenou při fyzickém výkonu.

SOFTSHELL 3LF Light – lehčí verze tkaniny Softshell  3 LF.

ECLIPSE – je lehká, proti oděru odolná tkanina z polyesterových vláken. Výborně odvádí vlhkost do dalších vrstev oblečení.